Auta Jaguar Land Rover same znajdą miejsce parkingowe

Koncern Jaguar Land Rover testuje nowe rozwiązanie, które ma ułatwić zaparkowanie samochodu. Dzięki specjalnemu systemowi, pojazd nie tylko samodzielnie zaparkuje, ale też znajdzie wolne miejsce do postoju.

Nowoczesne auta mają na pokładzie coraz więcej nowinek technologicznych, które mają ułatwić życie kierowcy. Z większości z nich i tak nie korzystamy, ale niektóre mogą być czasem przydatne, jak chociażby systemy półautonomicznego parkowania pojazdu.

Są to rozwiązania, które po aktywowaniu pozwalają naszemu samochodowi samodzielnie zaparkować na wyznaczonym do tego miejscu. Biorąc pod uwagę ile w sieci jest filmów pokazujących jak wiele osób ma trudności z tym prostym manewrem, temu typu systemy mogą być bardzo przydatne. Koncern Jaguar Land Rover zamierza jednak bardziej je udoskonalić i testuje właśnie nową opcję, która może być znacznie użyteczniejsza.

System opracowany przez inżynierów tej marki jest znacznie bardziej zaawansowany od obecnie stosowanych rozwiązań. Samochód bowiem nie tylko samodzielnie zaparkuje, ale też sam znajdzie wolne miejsce. I to bez jakiejkolwiek pomocy ze strony kierowcy.

Technologia jest już testowana na brytyjskich ulicach przy użyciu autonomicznego prototypu Land Rover Range Rover Sport. Nie wiemy jednak kiedy nowy system wejdzie do użytku, gdyż marka na razie nic na ten temat nie wspomina. Można jednak zobaczyć jak rozwiązanie funkcjonuje w praktyce, a pokazuje wideo zamieszczone na stronie producenta.

Jaguar Land Rover

Źródło: Jaguarlandrover.com

You may also like...