Baterie Galaxy Note 4 wycofywane z rynku

Amerykanie wycofują z rynku baterie do Galaxy Note 4, w związku z ryzykiem ich przegrzania oraz pożaru. Tym razem nie jest to jednak wina Samsunga, gdyż baterie pochodzą od innego producenta.

Do Samsunga chyba już na zawsze przylgnęła łatka firmy, której smartfony stanowią zagrożenie dla użytkownika. Ludzie wciąż pamiętają problemy z Galaxy Note 7, a jakby tego było mało, od czasu do czasu palą się inne modele. Ostatnio kobietę przeraził pożar jej Galaxy S6.

W poprawie wizerunku nie pomagają też takie akcje jak wycofanie z amerykańskiego rynku baterii do Galaxy Note 4, z powodu ryzyka przegrzania i pożaru. Tym razem nie jest to jednak wina Samsunga.

Baterie dostarczane przez FedEx Supply Chain mogą się przegrzać i spowodować pożar. Łącznie jest ich na szczęście tylko 10 200 sztuk, a pochodzą z programu ubezpieczeniowego AT&T. W ramach tego programu, do klientów trafiają urządzenia refurbished, a problem dotyczy okresu od grudnia 2016 do kwietnia 2017.

Na razie nie zanotowano żadnych przypadków pożarów oraz zniszczenia mienia, ale FedEx woli dmuchać na zimne. Firma wszystkim posiadaczom wadliwych baterii dostarczy więc sprawne akumulatory.

Galaxy Note 4

Źródło: Cpsc.gov

You may also like...