W teście baterii Samsung Galaxy S10e nieco odbiega od rywali

Test baterii nowych flagowców Samsunga pokazuje, że najtańszy model Galaxy S10e wypada nieco gorzej na tle rywali. Urządzenie na jednym ładowaniu działa jedynie siedem godzin.

Smartfony znanych koncernów, w przeciwieństwie do urządzeń chińskich producentów, nie posiadają zbyt długich baterii. Przez to nawet mimo zaawansowanych systemów oszczędzania energii, czas ich działania nie jest najdłuższy i wielu użytkowników z pewnością oczekiwałoby lepszego wyniku. Niestety nawet topowe modele nie są w tej kwestii rewelacyjne, czego przykładem jest wprowadzony na rynek w tym tygodniu Galaxy S10e.

Witryna Phonearena przeprowadziła test baterii nowych flagowców Samsunga, sprawdzając długość czasu działania na jednym ładowaniu. Test przeprowadzono z pomocą specjalnego skryptu, który imituje zużycie energii podczas typowego użytkowania telefonu. Wszystkie testowane urządzenia miały ustawioną jasność ekranu na 200 nitów, natomiast do sprawdzianu wykorzystano europejskie wersje smartfonów, z procesorem Exynos.

Najsłabiej z nowych urządzeń wypadł najtańszy model, czyli Galaxy S10e, którego akumulator ma pojemność 3100 mAh. Test wykazał, że na jednym ładowaniu urządzenie działa tylko 7 godzin. Znacznie lepiej poradził sobie model S10+, który pracował niemal 8 godzin. Jednak ma on baterię o pojemności aż 4100 mAh. Dla porównania OnePlus 6T z baterią 3700 mAh, wytrzymał aż 9 godzin i 52 minuty, a więc zdecydowanie więcej niż produkt Samsunga.

Siedem godzin pracy na jednym ładowaniu nie jest złym wynikiem, choć oczywiście nieco odbiega od najlepszych urządzeń. Mimo to, bateria powinna wystarczyć na cały dzień użytkowania telefonu, choć oczywiście zależy to od jego intensywności.

Galaxy S10e

Źródło: Phonearena.com

You may also like...