Battlefield 4: fani pomogą tworzyć nową mapę

Electronic Arts planuje realizację kolejnej inicjatywy, której celem jest zatrzymanie społeczności graczy przy wydanej w 2013 roku strzelance Battlefield 4. W tym celu prosi ich o pomoc w tworzeniu zupełnie nowej mapy.

Battlefield 4 jest bez wątpienia najbardziej niedopracowaną grą ostatnich lat. Popsuty kod sieciowy oraz masa błędów, z których duża część nadal nie została poprawiona, dość szybko zniechęciły fanów sieciowych shooterów, którzy zdążyli już o niej zapomnieć. Electronic Arts zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że Battlefield Hardline raczej nie będzie rynkowym hitem, więc stara się robić wszystko, by zatrzymać graczy przy Battlefield 4.

Firma ogłosiła niedawno plany stworzenia kolejnych DLC, choć wcześniej wydawało się, że już więcej ich nie będzie, a w międzyczasie organizuje kolejne misje społecznościowe, które mają zachęcić do zabawy. Teraz wydawca przedstawił kolejny pomysł, który ma na celu zatrzymanie graczy przy wspomnianej produkcji i zamierza umożliwić im udział w tworzeniu zupełnie nowej mapy.

Jak wyjaśnił Thomas Andersson, kreatywny dyrektor Battlefield 4, nowa mapa najpierw zostanie wrzucona na testowe serwery dostępne tylko dla posiadaczy Battlefield 4 Premium, gdzie będzie testowana i ulepszana. A po jakimś czasie firma udostępni ją za darmo wszystkim posiadaczom gry.

Nie wiadomo na razie kiedy miałoby to nastąpić, wiemy jedynie tyle, że premiera mapy odbędzie się w tym roku.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...