Będzie więcej tarczek do Apple Watch

Smartwatche z Android Wear mają tę przewagę nad Apple Watch, że oferują setki tarczek pozwalających dopasować wygląd zegarka do własnych preferencji. Apple również chce zwiększyć ich liczbę, dlatego zatrudnia nowych inżynierów, którzy zajmą się ich tworzeniem.

Kalifornijski koncern pragnie jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność swego zegarka Apple Watch i planuje to zrobić m.in. poprzez zaoferowanie jego użytkownikom znacznie szerszej gamy tarczek. Firma chce zatrudnić inżynierów oprogramowania, którzy zajmą się produkcją nowych tarczek oraz popracują nad opcją Complications.
Complications to rodzaj widgetów, które oprócz aktualnej godziny, pozwalają wyświetlać na ekranie zegarka również pogodę, notowania giełdowe, raporty itp. W ten sposób mamy dostęp do ważnych dla nas informacji bez potrzeby otwierania dodatkowych aplikacji.

Powyższa informacja świadczy o zmianie podejścia koncernu do swych produktów, które w przeciwieństwie do urządzeń z Androidem, nie pozwala na personalizację. Tymczasem klienci chcą mieć taką możliwość i najwyraźniej Apple chce im ją zapewnić.

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...