Benchmarki AnTuTu zniknęły z Google Play Store

Ze sklepu Google Play Store zniknęły benchmarki firmy AnTuTu. Przyczyny usunięcia aplikacji nie są znane, choć nadal można je znaleźć w App Store.

W miniony weekend użytkownicy Androida ze zdziwieniem zauważyli zniknięcie benchmarków AnTuTu. Jest to jednak z najpopularniejszych platform, wykorzystywanych przez wiele serwisów do testowania wydajności nowoczesnych smartfonów. Ze sklepu usunięto m.in., AnTuTu 3DBench, AnTuTu Benchmark oraz AITutu Benchmark. Ten ostatni służy do testowania funkcjonalności SI, które powoli stają się standardem w nowych modelach sprzętu przenośnego.

Nie znamy oficjalnych przyczyn usunięcia tychże aplikacji ze sklepu Google, gdyż koncern nie wydał w tej sprawie żadnego oświadczenia. Spekuluje się jednak, że zniknięcie benchmarków może mieć coś wspólnego z akcją usuwania aplikacji związanych z chińskim deweloperem Cheetah Mobile. W zeszłym miesiącu Google wyrzuciło bowiem ze sklepu wszystkie aplikacje tej firmy, których było łącznie około 600. Koncern twierdzi, że łamały one regulamin sklepu, m.in., poprzez oszustwa związane z reklamami.

Dyrektor generalny AnTuTu postanowił więc sprecyzować swój związek z firmą Cheetah Mobile. Wyjaśnił, że chińskie przedsiębiorstwo jest jedynie udziałowcem od 2014 roku. Cheetah Mobile nie ma jednak wspólnego z kontem Google Play należącym do jego firmy, zaś benchmarki nigdy w żaden sposób nie promowały oprogramowania tego producenta. Zaznaczył też, że przewodniczący rady nadzorczej Cheetah Mobile jest co prawda w zarządzie AnTuTu, gdyż był to wymóg inwestora. Zaznaczył jednak, że nie uczestniczy w żadnych działaniach firmy i nie ma nic wspólnego z jej zarządzaniem.

AnTuTu

Źródło

You may also like...