BenQ TK850 – własne kino 4K za przystępną cenę

BenQ wprowadza na rynek kolejny projektor adresowany do osób, które chcą mieć kino w domu. Model BenQ TK850 obsługuje 4K HDR, a kosztuje 1700 dolarów.

Wprawdzie producenci sprzętu RTV wprowadzają na rynek coraz większe telewizory, to jeśli chcemy uzyskać w domu namiastkę kina, i tak potrzebujemy projektora. Zagwarantuje nam przekątną obrazu, jakiej nie jest w stanie zapewnić najlepszy nawet telewizor. Natomiast ich ceny z roku na rok stają się bardziej przystępne.

Najnowszym urządzeniem, które pozwoli nam stworzyć we własnym domu kino, jest projektor BenQ TK850. To model w technologii DLP, charakteryzujący się wysoką jasnością obrazu. Sprzęt wspiera bowiem 4K HDR oraz obiecuje aż 98 procentowe pokrycie palety barw Rec. 709.

Jasność projektora wynosi aż 3000 lumenów, więc możemy korzystać z niego praktycznie o dowolnej porze dnia, bez konieczności zaciemniania pomieszczenia. Obraz będzie doskonale widoczny nawet w słoneczny dzień, zaś kolory pozostaną nasycone. Projektor na pewno spodoba się też fanom sportu, dzięki specjalnemu trybowi Sport Mode. Zapewnia bowiem naturalną zieleń oraz błękit, jak również realistyczne odcienie skóry. Idealnie nadaje się więc do oglądania meczy ulubionych drużyn piłkarskich.

BenQ TK850

Projektor wyświetla obraz o rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, a jego maksymalna przekątna z odległości 2,5 m wynosi 100-cali. Natywne proporcje obrazu wynoszą 16:9, za kontrast to 30,000: 1. Producent deklaruje też, że przy normalnym oglądaniu żywotność lampy szacowana jest na około 4000 godzin. Można ją jednak wydłużyć do 10 oraz 15 tys. godzin, korzystając z trybu ekonomicznego oraz SmartEco.

BenQ TK850

Ile trzeba zapłacić za taki sprzęt? Na amerykańskim rynku BenQ TK850 kosztuje 1700 dolarów, a więc w przeliczeniu daje to jakieś 6,5 tys. zł.

Źródło

You may also like...