Netflix wyprodukuje kolejnego Wiedźmina

Platforma Netflix planuje film bazujący na marce Wiedźmin. Tym razem nie będzie to jednak produkcja fabularna, lecz animowana, osadzona w tym samym uniwersum.

Podjęta przez Netflixa decyzja o wyprodukowaniu serialu Wiedźmin okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Popularność marki sprawiła bowiem, że jeszcze przed jego oficjalną premierą, złożono zamówienie na drugi sezon. Najwyraźniej jednak amerykańska platforma nie zamierza ograniczać się tylko do jednej produkcji i już zapowiada kolejną.

Nowy produkt nie będzie jednak serialem fabularnym, lecz filmem animowanym. Jego akcja będzie rzecz jasna toczyła się w znanym uniwersum. Platforma już potwierdziła, że nowa produkcja nosi tytuł The Witcher: Nightmare of the Wolf i będzie w stylu anime. Szczegółów fabuły oczywiście nie ujawniono. Zdradzono jedynie tyle, że główny bohater będzie musiał stawić czoło nowemu zagrożeniu dla kontynentu.

W projekt zaangażowano także Lauren Hissrich, producentkę wykonawczą oraz showrunnera serialu Wiedźmin. Przy produkcji będzie jej pomagał Beau DeMayo, jednen ze scenarzystów serialu. Co ciekawe, Lauren sugeruje na swym Twitterze, że projekt powstaje już od ponad roku, więc być może wkrótce odbędzie się jego premiera.

Wiedźmin

Źródło

You may also like...