Beta Androida 8.0 dostępna dla LG V30 i V30+

Koncern LG przygotowuje się do wypuszczenia Androida 8.0 dla swego najnowszego flagowca LG V30. Na razie udostępniono wersję beta.

Producenci smartfonów nie spieszą się zbytnio z udostępnianiem najnowszego systemu operacyjnego. Jak niedawno pisałem, udział Oreo w rynku wynosi ułamek procenta i nie zanosi się na to, by sytuacja szybko się zmieniła.

Oczywiście nie można powiedzieć, że firmy nic nie robią. LG wypuściło właśnie betę Androida 8.0 dla swych flagowców LG V30 oraz V30+. Plik waży 1,28 GB i zawiera wszystkie najważniejsze aktualizacje przeznaczone dla tego systemu. Nie wszyscy mogą go jednak pobrać. Na razie jest bowiem dostępny tylko dla uczestników programu beta testów z Korei Południowej. Nie wiadomo, czy firma zamierza zaoferować podobny program także na innych rynkach.

Pokazuje to jednak, że koreański koncern ostro pracuje nad Oreo dla tych modeli smartfonów. Wypuszczenie bety sugeruje więc, że premiera pełnej wersji nie jest zbyt odległa w czasie. Nie nastąpi to raczej w tym roku, ale być może w pierwszym kwartale 2018 roku, posiadacze tych smarfonów, będą już mogli zainstalować na nich pełną wersję systemu.

LG V30

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...