Beta WhatsApp dla Androida potwierdza pracę nad ciemnym motywem

Najnowsza beta aplikacji WhatsApp dla Androida potwierdza plany wyposażenia aplikacji w Dark Model. Póki co obecny jest tylko w ustawieniach komunikatora.

W ostatnim czasie producenci popularnych aplikacji zaczęli wyposażać je w Dark Mode. Ciemny motyw ma bowiem wiele zalet, gdyż nie tylko mniej męczy oczy podczas wieczornego korzystania z telefonu. W przypadku ekranów OLED zmniejsza również zużycie energii, tym samym wydłużając czas pracy sprzętu.

Taki tryb w niedalekiej przyszłości otrzyma również popularna aplikacja WhatsApp w wersji na platformę Android. Potwierdza to udostępniona właśnie jej najnowsza beta o numerze 2.19.82. Oczywiście nowa funkcja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich, a jedynie dla użytkowników mających dostęp do testowej wersji aplikacji.

Co więcej, jej funkcjonalność jest aktualnie mocno ograniczona. Z Dark Mode możemy korzystać na razie jedynie w menu ustawień komunikatora. Podczas prowadzonych rozmów mamy więc nadal standardowe tło, bez możliwości jego zmiany na ciemną wersję.

Otwartą kwestią pozostaje na razie termin udostępnienia Dark Mode wszystkim użytkownikom aplikacji WhatsApp. Skoro jednak jest już testowana, to pozostaje mieć nadzieję, że jest to kwestia najwyżej kilku tygodni.

WhatsApp

Źródło: Wabetainfo.com

You may also like...