Beta YouTube Go dostępna na Androida

Posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android, mogą już testować betę nowej aplikacji zapewniającej dostęp do portalu YouTube. Aplikacja YouTube Go pozwala m.in., zapisywać w telefonie opublikowane tam filmy.

Działanie portalu YouTube opiera się na streamingu umieszczonych tam filmów. W przypadku komputerów osobistych nie stanowi to problemu, gdyż te zwykle działają na stałych łączach bez limitów pobranych danych.Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej w przypadku smartfonów, które korzystają z mobilnego internetu. Ten nie zawsze jest na tyle szybki, by zapewnić płynny streaming materiałów w wyższych rozdzielczości, a w dodatku ma limity, które potrafią się szybko wyczerpać.

Idealnym rozwiązaniem byłaby więc zapisania filmów w pamięci telefonu, pobierając je poprzez WiFi, by następnie obejrzeć je w późniejszym terminie. Taką możliwość zapewni nam aplikacja YouTube Go, której wersja beta została właśnie udostępniona użytkownikom Androida.

Możliwość oglądania oflline filmów na YouTube, dostępna jest w Indiach od 2014 roku, lecz reszta świata nie miała dostępu do takiej opcji. Teraz się to zmieni, gdyż YouTube Go pozwala nie tylko zapisać wideo w pamięci telefonu, ale też zapewnia nowe sposoby jego udostępniania. Można bowiem przesyłać go poprzez Bluetooth do pobliskich urządzeń. Pobrane wideo będzie można jednak oglądać tylko poprzez tę aplikację, za to da się to robić wielokrotnie.

Sama aplikacja też nie jest duża, wazy bowiem jedynie 8,5 MB, zaś użytkownik wybiera w jakiej rozdzielczości chce pobrać interesujące go wideo. Filmy mogą zostać zapisane w wewnętrznej pamięci telefonu lub na karcie microSD. Niestety do oglądania offline będą tylko w standardowej lub podstawowej rozdzielczości, więc możemy zapomnieć o 720p lub 1080p.

Aplikacja dostępna jest w Google Play Store.

Źródło: Neowin.net

You may also like...