Za bilet do kina zapłacimy Bitcoinem. Na razie tylko w AMC Theatres

Sieć kin AMC Theatres wprowadziła możliwość płacenia bitcoinem za bilety na seanse. Szefostwo sieci zapowiada wkrótce przyjmowanie także innych kryptowalut.

Mówi się, że Bitcoin nie nadaje się do płacenia za zakupy, gdyż prowizja od transakcji sprawia, że staje się to zupełnie nieopłacalne. Nie każdy jednak tak uważa i coraz więcej firm umożliwia płacenie kryptowalutą za oferowane produkty lub usługi. Teraz dołączyła do nich również sieć kin AMC Theatres.

Szefostwo firmy poinformowało właśnie o rozpoczęciu sprzedaży biletów za kryptowaluty. Widzowie mogą zapłacić za bilet na seans, a także za popcorn za pomocą Bitcoinów, Bitcoin Cash, Ethereum oraz Litecoin. Wkrótce dołączy do nich również Dogecoin.

Oczywiście jeśli nie jesteśmy fanami krytptowalut, możemy zapłacić poprzez mobilnych płatności, takie jak Apple Pay, Google Pay oraz Paypal.

AMC Theatres nie jest pierwszą firmą przyjmującą płatności w kryptowalutach. Na przykład Starbucks umożliwia zapłacenie za kawę przy pomocy bitcoinów, choć wielu klientów preferuje wciąż karty płatnicze.

AMC Theatres

Źródło

You may also like...