TiltBike zwiększy realizm treningu na stacjonarnym rowerze

Brytyjska firma Muoverti zaprezentowała stacjonarny rower przyszłości o nazwie TiltBike. Wyposażono go w technologię znacznie podnoszącą realizm wykonywanego treningu.

Zbliża się zima, a więc fani rowerowych przejażdżek będą musieli zamknąć swe jednoślady w garażach i piwnicach, oczekując nadejścia wiosny. Oczywiście istnieją rowery stacjonarne, które podczas zimowych miesięcy pomogą zachować formę. Korzystanie z nich nie jest jednak tak fajne jak przejażdżka prawdziwym rowerem.

TiltBike zwiększy doznania podczas treningu

Jak sama nazwa wskazuje, jest to sprzęt stacjonarny, który nie oferuje dodatkowych wrażeń jak podczas jazdy prawdziwym rowerem. Londyńska firma Muoverti postanowiła to zmienić i opracowała gadżet o nazwie TiltBike.

TiltBike

Nie jest to zwyczajny rower treningowy, na którym siadamy i kręcimy pedałami do utraty tchu. Oferuje bowiem większy realizm jazdy dzięki wychylanej ramie. Gdy użytkownik pokonuje wirtualne zakręty na wyświetlanej na ekranie trasie, może odpowiednio przechylić ramę dostosowując ją do tych zakrętów. Albo po prostu kiwać ją na boki mocno pedałując na prostych. System oparty na elastomerach powoduje naprężenie w momencie wychylenia ramy, dzięki czemu powraca do pozycji pionowej, gdy wychodzimy z zakrętów.

Dodatkowo obracanie kierownicy roweru powoduje, że awatar użytkownika na ekranie wykonuje skręty w swoim otoczeniu. Aby zapewnić jeszcze większy realizm, kierownicę wyposażono w mechanizm samocentrujący.

Zintegrowane czujniki tysiąc razy na sekundę sprawdzają, czy rowerzysta hamuje, pedałuje mocniej, przechyla się w jedną stronę, wstaje z siodełka lub w zmienia sposób jazdy. Dane, wraz z czynnikami, takimi jak obecność wirtualnych podjazdów lub zjazdów, służą do ciągłej zmiany oporu elektromagnetycznego koła zamachowego TiltBike. To zapewnia jeszcze bardziej realistyczne wrażenia z jazdy.

Szerokie możliwości personalizacji sprzętu

TiltBike

Jakby tego było mało, użytkownicy mogą dodatkowo zaprogramować różne wirtualne przełożenia, aby dopasować je do działania osprzętu najlepszych producentów. Muoverti daje także możliwość wymiany kierownicy, pedałów oraz siodełka, by dopasować je do indywidualnych preferencji.

TiltBike jest na razie przeprodukcyjnymn prototypem. Producent twierdzi jednak, że pod koniec przyszłego roku gadżet powinien trafić do sprzedaży. Na razie nie podaje jego ceny, twierdząc jedynie, iż będzie porównywalna do topowych modeli wiodących producentów.

Źródło

You may also like...