Bixby nowym asystentem dla Galaxy S8

Poznaliśmy prawdopodobną nazwę nowego, wirtualnego asystenta dla modelu Galaxy S8. Z wniosku o rejestrację znaku handlowego, złożonego przez Samsunga wynika, że narzędzie będzie się nazywać Bixby.

Kilka tygodni temu Samsung zakupił firmę Viv Labs, założoną przez osoby odpowiedzialne za stworzenie cyfrowego asystenta Siri, działającego ze smartfonami firmy Apple. Wielu wówczas zastanawiało się w jaki sposób koncern wykorzysta nowy nabytek. Coraz więcej doniesień wskazuje na to, że inżynierowie firmy stworzą nowego asystenta dla Galaxy S8.Plotki sugerujące, że Samsung planuje wyposażyć swój nowy flagowiec w narzędzie zbliżone funkcjonalnością do Siri, pojawiają się już od jakiegoś czasu. Ale najnowsze doniesienia wskazują, że mogą być prawdziwe.

Media informują bowiem o rejestracji nowego znaku handlowego dla produktu o nazwie Bixby, który może być wspomnianym asystentem. W jego opisie czytamy, że jest to oprogramowanie dla zarządzania informacjami, przeznaczone dla urządzeń mobilnych i wyposażone w technologię rozpoznawania głosu.

Bixby miałby zastąpić aplikację S Voice, która nie zdobyła zbyt dużej popularności wśród użytkowników smartfonów Samsunga. Producent chciałby więc zastąpić ją czymś bardziej funkcjonalnym. Nie będzie to jednak asystent taki jak Cortana czy Siri, lecz coś znacznie prostszego.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...