BlackBerry Ghost kolejnym smartfonem kanadyjskiej marki

Evan Blass ujawnił, że firma BlackBerry pracuje nad kolejnym smartfonem z Androidem. Model nazywa się BlackBerry Ghost i przeznaczony jest na rynek indyjski.

Marka BlackBerry w ostatnim czasie nie radzi sobie najlepiej. Z najnowszego raportu wynika bowiem, że w zeszłym roku sprzedała tylko 850 000 telefonów, co jest wynikiem bardzo słabym. Mimo to szefostwo marki nie poddaje się i rozpoczyna pracę nad kolejnym smartfonem z Androidem.

Dzięki uprzejmości Evana Blassa wiemy, że produkt nazywa się BlackBerry Ghost i niebawem trafi na indyjski rynek. Znane źródło przecieków ujawniło przy okazji wygląd nowego sprzętu, publikując na swym Twitterze jego pierwszy render. Jak widać na poniższym obrazu, smartfon posiada bardzo wąskie ramki, które nadają mu większej elegancji.

Specyfikacja techniczna pozostaje jednak w sferze domysłów, gdyż na razie nie wiadomo o niej absolutnie nic. Wiemy jedynie tyle, że ma to być model premium, a więc powinien otrzymać nieco lepsze komponenty. Wiadomo także, że produkcją tego smartfona zajmie się firma Optiemus Infracom, jedna z trzech posiadających licencję na produkty tej marki. To właśnie ona w zeszłym roku zajmowała się marketingiem, dystrybucją oraz wsparciem modelu BlackBerry KeyONE w Indiach.

A biorąc pod uwagę fakt, że Optiemus Infracom działa wyłącznie w Indiach, to można założyć, że nowy smartfon będzie oferowany tylko w tym kraju.

BlackBerry Ghost

Źródło: Twitter.com

You may also like...