Waze trafi do wszystkich modeli Forda

Popularna aplikacja nawigacyjna Waze już wkrótce stanie się dostępna dla wszystkich użytkowników samochodów marki Ford. Na mocy umowy z amerykańskim koncernem, od kwietnia pojawi się w samochodowych zestawach infotainment.

Waze to jedna z najpopularniejszych aplikacji nawigacyjnych, używana przez 100 mln osób na całym świecie, które biorą aktywny udział w jej tworzeniu. Wkrótce liczba użytkowników tego narzędzia znacznie wzrośnie, gdyż od kwietnia znajdzie się na pokładzie wszystkich modeli Forda.

Podczas targów w Barcelonie Ford oficjalnie potwierdził, że za kilka tygodni popularny program stanie się częścią wyposażenia jego aut. Użytkownicy iPhone’ów, przy pomocy technologii AppLink, będą mogli przenieść aplikację na większe ekrany samochodowego zestawu infotainment. Pozwoli to znacznie skuteczniej omijać korki i szybciej docierać do celu podróży.

Dzięki AppLink, wszystkie aplikacje znajdujące się w smartfonie, można bowiem obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego wbudowanego w deskę rozdzielczą auta. Oprócz tego można je kontrolować przy pomocy komend głosowych oraz przycisków zlokalizowanych na kierownicy.

Oprócz Waze, Ford chce zintegrować swe pojazdy także z aplikacją Acast zapewniającą dostęp do podcastów. Program będzie analizował czasy dotarcia do celu i na bazie tych informacji rekomendował kierowcy podcasty, które idealnie wypełnią czas podróży.

Waze

Źródło: Slashgear.com

You may also like...

2 komentarze

  1. kaliszanin pisze:

    no coż…za to Yanosika może mieć każdy kierowca a nie wybrany model samochodu .

  2. waldi pisze:

    szkoda, że to właśnie waze bedzie współpracował, akurat fordy są mi bliskie, ale waze nie – uważam, że w Polsce zupełnie się nie sprawdzał. Cóż nadal będę jeździł z Yanosikiem.