BlackBerry Motion na pierwszym zdjęciu

Evan Blass zaprezentował pierwsze zdjęcie nowego smartfona BlackBerry. Model BlackBerry Motion będzie mieć ekran dotykowy i wodoodporność.

Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje sugerujące, że chińska firma TCL używająca marki BlackBerry, przygotowuje nowy model o roboczej nazwie Krypton. Smartfon miałby posiadać ekran dotykowy i wodoszczelną obudowę.

Evan Blass, znane źródło przecieków, zaprezentował nam pierwsze zdjęcie nowego telefonu. Blass twierdzi, że nazywa się on BlackBerry Motion, a więc Krypton było tylko nazwą roboczą, która nie będzie już używana.

Nowy produkt zrywa z dotychczas używaną konstrukcją, czyli nie posiada już fizycznej klawiatury, lecz duży ekran dotykowy. Jego rozdzielczość wprawdzie nie jest znana, ale można założyć, że będzie to co najmniej 1080p. Pod wyświetlaczem znajduje się skaner linii papilarnych, z wkomponowanym logotypem producenta.

Smartfon posiada także gniazdo słuchawkowe, co w ostatnim czasie staje się rzadkością, zaś jego obudowa zostanie wykonana z metalu, co z pewnością wydłuży żywotność sprzętu.

Oficjalna premiera tego modelu odbędzie się prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu. Wówczas poznamy jego cenę oraz specyfikację techniczną.

BlackBerry Motion

Źródło: Twitter.com

You may also like...