Samsung Grand Duos eksplodował w kieszeni

47-letni mieszkaniec Indonezji doświadczył na własnej skórze zagrożenia ze strony smartfonów. Samsung Grand Duos eksplodował mu w kieszeni koszuli.

Co jakiś czas media informują o eksplodujących smartfonach. Najczęściej jest to wina nieoryginalnej baterii lub taniej ładowarki, która nie spełnia norm producenta. Doświadczył go na własnej skórze 47-letni mieszkaniec Indonezji, którego Samsung Grand Duos eksplodował w kieszeni koszuli.

Czasem takie zdarzenia udaje się uchwycić kamerom monitoringu i tak właśnie było w tym przypadku. Na tym wideo widać, że smartfon nagle eksplodował, gdy mężczyzna znajdował się w hotelowym lobby. Właściciel poczuł, że telefon się zaczyna rozgrzewać i sięgnął do kieszeni, po to, by go wyciągnąć. W tym momencie nastąpił wybuch, a koszula zajęła się ogniem.

Na szczęście właściciel telefonu doznał tylko niegroźnych poparzeń klatki piersiowej, bo szybka reakcja uchroniła go przed poważnymi obrażeniami. Mężczyzna tłumaczył potem dziennikarzom, że pierwszy raz doświadczył czegoś takiego i gdy pojawił się ogień, zaczął panikować. Na szczęście miał dobry refleks i szybko ściągnął palącą się koszulę.

Samsung, który zbadał zniszczony telefon poinformował, że powodem eksplozji była nieoryginalna bateria. Innymi słowy, producent nie ponosi winy za to zdarzenie.

Samsung Grand Duos

Źródło: Dailymail.co.uk

You may also like...