BlackBerry Motion trafił do sprzedaży

Zaledwie kilka dni temu w sieci pojawiło się nowe zdjęcie BlackBerry Motion, a już telefon trafił do sklepów. Kosztuje on 460 dolarów, lecz jego dostępność jest ograniczona.

W zeszły piątek prezentowałem pierwsze zdjęcie BlackBerry Motion, nowego smartfona chińskiej firmy TCL używającej obecnie marki BlackBerry. Producent nie kazał zbyt długo czekać na premierę tego telefonu i właśnie wprowadził go do sprzedaży.

Nowy model, zgodnie z oczekiwaniami przypomina BlackBerry KEYOne, tyle że pozbawiony fizycznej klawiatury oraz posiadający kilka dodatkowych elementów. Sprzęt wyposażono w 5,5″ ekran dotykowy o rozdzielczości 1080p, a także procesor Qualcomm Snapdragon 625. Wspiera go 4 GB RAN oraz 32 GB pamięci użytkowej.

Smartfon posiada także 12 MP tylny aparat i 8 MP przedni, czytnik odcisków palców i baterię 4000 mAh. Jego obudowa jest odporna na wodę i pył (norma IP67), zaś systemem operacyjnym jest Android 7.1 Nougat, wzbogacony o aplikacje zapewniające bezpieczeństwo i prywatność danych.

Póki co zakup BlackBerry Motion, może sprawić pewne problemy. Smartfon jest bowiem dostępny tylko na Środkowym Wschodzie, a więc głównie w Arabii Saudyjskiej oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie kosztuje 460 dolarów. Producent nie wspomina na razie o planach wprowadzenia go na europejskie lub amerykańskie rynki.

BlackBerry Motion

Źródło: Twitter.com

You may also like...