Błąd Facebooka związany z datą urodzenia

Facebook to portal pełen najróżniejszych błędów, które nie tylko pozwalają podejrzeć prywatne zdjęcia każdemu chętnemu, ale nawet dostać się do prywatnych danych. Najnowszy błąd związany jest z datą urodzenia.

Marguerite Joseph ma 104 lata i mimo tak podeszłego wieku, korzysta z Facebooka. To właśnie z racji wieku, udało się jej odkryć błąd, który uniemożliwiał wpisanie prawdziwej daty urodzenia. Błąd nie pozwala na wpisanie daty urodzenia wcześniejszej niż 1910 rok.

Za każdym razem, gdy próbowała wpisać swój prawdziwy wiek, strona automatycznie zmieniała go na 1928 rok. Oczywiście większości osób, ten problem nie dotknie, ale trochę głupio, że administratorzy strony nie wzięli pod uwagę, że ktoś może mieć więcej, niż 100 lat. Widocznie zakładają, że osoby w takim wieku, nie będą już korzystać z ich portalu. Ciekawe, kiedy ktoś ich pozwie za dyskryminację.

No chyba, że zdążą to naprawić, bo już wydali oświadczenie, w którym przepraszają za zaistniałą sytuację i obiecują wypuszczenie aktualizacji, która wyeliminuje błąd.

Źródło: CNet.com

You may also like...