Bug w Skypie może zawiesić komunikator

Użytkownicy popularnego komunikatora Skype powinni mieć się na baczności. Wystarczy bowiem, że otrzymają specjalnie spreparowaną wiadomość i aplikacja przestanie być użyteczna.

Osoby korzystające z komunikatora Skype powinny na razie albo przestawić się na inną aplikację tego typu, albo zainstalować sobie starszą wersję 6.x. W nowej wersji odkryto bowiem obecność bardzo poważnego błędu, który może popsuć komunikator, czyniąc go całkowicie bezużytecznym.

Wystarczy tylko, że otrzymamy wiadomość zawierającą “http://:”. Ten ciąg znaków aktywuje błąd sprawiając, że Skype zaczyna się wyłączać i zawieszać. Jako, że wspomniany komunikat trafia natychmiast do naszego archiwum rozmów, wada się utrwala i nie da się jej naprawić, zaś komunikator przestaje działać. Próba wyczyszczenia archiwum także nie przynosi oczekiwanych efektów, gdyż Skype po każdym uruchomieniu pobiera je na dysk, więc sytuacja się powtarza.

Użytkownicy, którym ktoś zrobił tak brzydki numer, muszą teraz liczyć na to, że Microsoft szybko wypuści aktualizację. Mogą też poprosić nadawcę destrukcyjnej wiadomości, by ją u siebie skasował, co powinno zlikwidować problem, ale tylko chwilowo, gdyż komunikator nadal będzie narażony na awarię.

Aktualizacja: Microsoft zapewnia, że naprawił błąd, więc możecie już spokojnie korzystać z komunikatora.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...