Blips: soczewki do zdjęć macro i mikro

W dzisiejszych czasach większość zdjęć wykonujemy przy pomocy smartfonów. Dzięki dodatkowym akcesoriom mogą one zastąpić profesjonalne aparaty cyfrowe nawet w przypadku fotografii mikro i macro.

Aparaty fotograficzne zainstalowane w smartfonach już dawno wyparły z rynku typowe aparaty cyfrowe, gdyż oferują podobne możliwości, a ich największą zaletą jest to, że znajdują się na wyposażeniu urządzenia wielofunkcyjnego.Smartfony nie sprawdzają się jednak w przypadku każdego rodzaju fotografii, ale na szczęście na rynku dostępna jest cała gama akcesoriów, które rozszerzają ich możliwości. Jednym z takich gadżetów są soczewki Blips. Nakładki na obiektyw aparatu pełniące rolę zewnętrznych obiektywów nie są niczym nowym, jednam w tym wypadku mamy do czynienia z czymś znaczne prostszym, mianowicie samą soczewką, przyklejaną do obudowy za pomocą specjalnej taśmy.

Soczewki przeznaczone są do konkretnego rodzaju zadań, mianowicie do fotografii mikro oraz makro. Mają od 0,5 do 1,2 grubości i oferowane są ze specjalnym opakowaniem, w którym można je schować gdy nie są używane, a współpracują z każdym modelem smartfona na platformie Android oraz iOS.

Twórcy tych soczewek zebrali już na Kickstarterze sumę wielokrotnie przewyższającą ich potrzeby i wkrótce wprowadzą je na rynek. Pojawią się w sprzedaży we wrześniu i będą kosztować 23 dolary za pakiet dwóch soczewek.

Źródło: Kickstarter.comYou may also like...