GTA V przeniesione na Oculus Rifta

Kilka dni temu ukazała się pecetowa wersja Granf Theft Auto 5, która jest bez wątpienia najlepszą edycją tej produkcji. I to nie tylko ze względu na lepszą oprawę graficzną, lecz możliwości jej modyfikacji. Jedna z nich pozwoliła przenieść tytuł na Oculus Rifta.

Rzeczywistość wirtualna nie jest jeszcze tak popularna wśród graczy, ale niebawem to się zmieni, gdy w sprzedaży pojawi się taki sprzęt jak Oculus Rift czy też Project Morpheus. Ten pierwszy jest już częściowo dostępny i dzięki temu można go było wykorzystać do współpracy z grą GTA 5. Zakładając na głowę gogle VR zyskujemy możliwość spojrzenia na Los Santos w zupełnie nowy sposób i jak widać, jest to całkiem interesujące doświadczenie. Wprawdzie poniższy film nie pozwala nam poczuć tego co czuje gracz mający na głowie Oculus Rifta, ale można sobie tylko wyobrazić, że jest to bardzo ciekawe uczucie.

Do przeniesienia gry w 3D wykorzystano moda VorpX, dzięki czemu można sterować postacią przy pomocy ruchów głowy, zamiast tradycyjnej myszki. Oczywiście sterowanie można dowolnie ustawić, tak aby pasowało do naszych preferencji.

Nie wiem jak Wy, ale ja po obejrzeniu filmów nie chciałbym zagrać w taki właśnie sposób.

Źródło: PCWorld.com

You may also like...