Blizzard wspiera eSport nową aplikacją

Blizzard coraz głębiej wkracza w świat eSportu. Firma właśnie udostępniła swą firmową aplikację Blizzard Esport, która pomoże graczom śledzić wydarzenia i turnieje.

eSport rozwija się w szybkim tempie, generując coraz większe pieniądze. Nic więc dziwnego, że wiele firm chce wspierać tę branżę, licząc przy okazji na duże zyski. Wśród nich jest także Blizzard, który wprawdzie obecny jest na scenie eSportu już od dłuższego czasu, lecz ostatnio znacznie zwiększył jej wsparcie.

Firma udostępniła właśnie najnowszą o nazwie Blizzard Esport, stworzoną specjalnie dla graczy. To narzędzie, którego umożliwi nam śledzenie różnego rodzaju wydarzeń ze sceny eSportu, jak również turniejów odbywających się na całym świecie. Gdy zbliża się termin jakiejś imprezy, zostaniemy o tym fakcie powiadomieni, łącznie z informacjami gdzie możemy ją obejrzeć.

Aplikacja dostępna na Androida oraz iOS, ma jednak pewien haczyk. Nie dotyczy bowiem całej sceny eSportu, lecz jedynie wydarzeń, w których wykorzystywane są gry Blizzarda. Nie powiadomi nas więc o turniejach w Counter-Strike: Global Offensive lub DOTA 2. Skupia się bowiem wyłącznie na imprezach poświęconych takim tytułom, jak Hearthstone, Heroes of the Storm oraz Overwatch.

Firma zapowiada jednak, że z czasem funkcjonalność aplikacji zostanie rozszerzona. Nie można więc wykluczyć, że w przyszłości będzie również informowała nas także o turniejach z udziałem innych gier.

Blizzard Esport

Źródło: Blizzard.com

You may also like...