Facebook domaga się od użytkowników hasła do ich poczty

Działania portalu Facebook znowu wzbudzają kontrowersje. Portal domaga się od nowych użytkowników hasła do ich poczty elektronicznej, rzekomo w celu weryfikacji.

Facebook ostatnimi działaniami na pewno nie zaskarbi sympatii swych użytkowników. Dziś informowałem, że znany portal mógł narazić prywatność kilku milionów swych użytkowników, poprzez przechowywanie ich danych na publicznie dostępnych serwerach.

Teraz natomiast pojawiła się następna sprawa, która może wzbudzać ogromne kontrowersje. Jeden z użytkowników twierdzi bowiem na Twitterze, że portal od osób zakładających w nim konto domaga się hasła do ich konta email. Zamieścił nawet zrzut ekranu, który potwierdza ten fakt. Rzekomo jest to potrzebne celem weryfikacji tożsamości osoby, która chciałaby stać się częścią społeczności użytkowników tego portalu. Podkreślam, że nie chodzi o podanie hasła do konta Facebooka, lecz do prywatnego konta pocztowego, używanego do logowania na portalu.

Eksperci ds. bezpieczeństwa są zaskoczeni postępowaniem amerykańskiej firmy. Ich zdaniem takie coś nie powinno mieć miejsca, gdyż naraża prywatność użytkowników. Jak wiemy, całkiem niedawno okazało się, że tysiące pracowników portalu posiada dostęp do milionów haseł użytkowników. Nie można więc wykluczyć, że te same osoby miałby również dostęp do ich kont pocztowych i mogłyby czytać wiadomości.

Co ciekawe Facebook wcale nie zaprzecza, że prosi użytkowników o hasła do ich kont pocztowych. Portal wydał oświadczenie, w którym przyznaje, że może to nie być najlepszy sposób weryfikacji użytkowników. Zapewnił także, że wkrótce przestanie wykorzystywać tę opcję.

Firma podkreśliła również, że nie magazynuje otrzymanych haseł, więc zasadniczo użytkownicy nie mają powodów do obaw. Trudno jednak w to uwierzyć skoro wiemy, że pracownicy firmy mieli dostęp do haseł chroniących konta użytkowników.

Facebook

Źródło: Thedailybeast.com

You may also like...