Netflix przygotowuje się do wprowadzenia wyższych cen

Już od maja obecni użytkownicy platformy Netflix, będą płacić więcej. Firma przygotowuje się do wprowadzenia nowego cennika, który obejmie wszystkich subskrybentów.

Netflix od paru lat inwestuje w produkcję własnych treści, co znacznie podnosi atrakcyjność oferty. Platforma wypromowała już wiele interesujących seriali takich jak Stranger Things, czy House of Cards. a wciąż produkuje nowe. Niestety podnoszenie atrakcyjności oferty poprzez produkcję własnych treści, wymaga coraz większych nakładów finansowych. Netflix musi więc podnosić koszty korzystania z serwisu ponoszone przez jego klientów.

Na początku roku firma zapowiedziała podwyżkę abonamentu obejmującą wszystkich nowych użytkowników. Dotychczasowi subskrybenci przez jakiś czas mieli pozostać przy obecnym cenniku, ale już wkrótce ich również czeka podwyżka. Koncern poinformował właśnie użytkowników z USA, że od maja zapłacą więcej. Cena podstawowego pakietu wzrośnie z 8 do 9 dolarów. Pakiet HD będzie kosztował 13 dolarów, a więc 2 dolary drożej niż dotychczas. O tyle samo zdrożeje pakiet 4K, który wyceniono na 16 dolarów.

Podwyższanie cen abonamentu w momencie, gdy za chwilę pojawi się na rynku silny rywal w postaci platformy Disney+, może być jednak bardzo ryzykownym krokiem. Wkrótce przekonamy się czy Netflix ma się czego obawiać.

Netflix

Źródło: CNN.com

You may also like...