Blizzard potwierdza Warcraft w wersji na smartfony

Blizzard ujawnił właśnie plan przeniesienia popularnej serii Warcraft na smartfony. Firma nie zdradza jednak żadnych szczegółów tych planów, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.

Podczas prezentacji kwartalnych wyników finansowych, Activision Blizzard przygotowało ważne oświadczenie dla fanów serii Warcraft. Firma potwierdziła, że planuje wydać tę popularną grę na smartfony.

Niestety nie ujawniono żadnych szczegółów, więc musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pierwsze oficjalne informacje. Potwierdzenie mobilnej wersji gry nie jest jednak tak dużą niespodzianką, jak można by sądzić. Plotki na ten temat pojawiają się bowiem już od 2017 roku.

Natomiast w 2018 roku pojawiły się doniesienia, że Blizzard pracuje nad mobilnym Warcraft, który miałby przypominać Pokemon Go. Oznacza to, że prawdopodobnie w grze zostanie wykorzystana rzeczywistość rozszerzona. Ale nie mamy pewności, że tak faktycznie będzie. Raczej nie będzie to jednak dokładny port z pecetów, gdyż smartfony nie nadają się do tak skomplikowanych w obsłudze gier. Nie zapewnią odpowiedniej precyzji i szybkości sterowania. Można więc założyć, że będzie to produkcja jedynie nawiązująca do tego popularnego uniwersum.

Co ciekawe, według doniesień mediów, grą zajmuje się ta sama ekipa, która jest odpowiedzialna za nadchodzące mobilne Diablo Immortal.

Dodam, że dla Blizzarda nie będzie to pierwszy kontakt z urządzeniami mobilnymi. Firma ma w swej ofercie aplikację dla World of Warcraft, która prawdzie nie umożliwia gry, ale pozwala sprawdzić statystyki postaci oraz oferuje kilka innych funkcji.

Warcraft

Źródło

You may also like...