BMW ogranicza dostępność Android Auto i Apple CarPlay

W niektórych autach BMW nie znajdziemy systemów Android Auto i Apple CarPlay. Producent musiał z nich tymczasowo zrezygnować ze względu na brak półprzewodników.

Problemy z dostępnością półprzewodników wciąż dają się we znaki wielu gałęziom gospodarki, a cierpi na tym również przemysł motoryzacyjny. Uderza to szczególnie w markę BMW, która z tego powodu musi ograniczać funkcjonalność swych pojazdów.

W zeszłym roku informowałem, że bawarski koncern w niektórych modelach musiał zrezygnować z montowania ekranów dotykowych obsługujących system inforozrywki. To jednak nie koniec, gdyż teraz marka musiała pozbawić niektórych aut dostępu do systemów Android Auto i Apple CarPlay.

W wydanym oświadczeniu producent wyjaśnia, że musiał zmienić dostawcę układów scalonych. Obecnie wykorzystuje mikroprocesory, które nie wspierają w pełni systemów Android Auto i Apple CarPlay. Oczywiście nie oznacza to, że we wspomnianych autach kierowcy nie będą mogli korzystać ze swych smartfonów. To tylko tymczasowe i producent przywróci funkcjonalność za pomocą aktualizacji oprogramowania, która powinna pojawić się pod koniec czerwca.

Jeśli chcecie sprawdzić, czy Wasze świeżo zakupione BMW nie może korzystać z obu systemów, poszukajcie w kodzie produkcyjnym oznaczenia “6P1”. Problem dotyczy bowiem aut wyprodukowanych w ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku, które trafiły do USA, Francji, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Niestety problem nie dotyczy tylko BMW, gdyż Mercedes-Benz również ma z tym kłopot. Zmusił on niemieckiego producenta do rezygnacji z montowania chipów w niektórych pojazdach. Zostaną zainstalowane później, co będzie wymagało od klienta wizyty w serwisie.

BMW

Źródło

You may also like...