Ruszyła produkcja podzespołów do iPhone’ów

Ruszyła już produkcja podzespołów dla nowych iPhone’ów. Na liniach produkcyjnych powstają części do modelu iPhone 7s, iPhone 7s Plus oraz iPhone 8.

Jesienią Apple wprowadzi do sprzedaży nową generację swego iPhone’a. W tym roku zamiast tradycyjnie dwóch modeli, amerykański koncern zaoferuje także trzeci, najbardziej rozbudowany telefon jakim jest iPhone 8.

DigiTimes twierdzi, że dostawcy Apple zaczynają rozpędzać swe linie produkcyjne i wytwarzać na nich podzespoły, które znajdą się w nowych modelach. Produkcja podzespołów ruszyła już dla modeli iPhone 7s z 4,5″ ekranem, iPhone 7s Plus z 5,5″ ekranem oraz iPhone 8 z 5,8″ wyświetlaczem AMOLED.

Źródło twierdzi, że dostawcą paneli AMOLEd przeznaczonych dla iPhone’a 8 będzie Samsung. Apple zamówiło u niego ponoć 80 mln sztuk ekranów, co może oznaczać, że liczy na taką właśnie sprzedaż nowego modelu.

Jeśli natomiast chodzi o prognozy sprzedaży dotyczące pozostałych dwóch smartfonów, to są one nieco niższe. DigiTimes uważa, że w drugiej połowie roku na rynek trafi 25-30 mln sztuk tego sprzętu.

Rozpoczęcie produkcji już teraz może wydawać się nieco przedwczesne. Biorąc jednak pod uwagę ile smarfonów Apple chce mieć gotowych na premierę, wydaje się to rozsądnym pomysłem.

iPhone 8

Źródło: Digitimes.com

You may also like...