Płatności w iOS 11 nie będą darmowe

Jedną z nowości, które wprowadzi iOS 11 ma być nowy system bezpośrednich płatności. Korzystanie z niego nie będzie jednak darmowe.

Pisałem w tym tygodniu o nowościach, jakie przyniesie iOS 11, którego premiera odbędzie się już tej jesieni. Jedną z nowych funkcji jest system bezpośrednich płatności, realizowanych za pośrednictwem komunikatora.

Technologia wykorzystująca system płatności Apple Pay, pozwoli w łatwy sposób przelać pieniądze drugiej osobie, podczas prowadzonej rozmowy. To wygodny sposób zapłacenia za jakiś kupiony towar lub po prostu przekazania pieniędzy naszym bliskim.

Niestety nie będzie to sposób darmowy. Właśnie dowiedzieliśmy się, że każda transakcja będzie obłożona prowizją w wysokości 3% przesyłanej kwoty. Pieniądze nie trafią jednak do kieszeni Apple, lecz posłużą do pokrycia kosztów transakcji przeprowadzanej kartą płatniczą.

Co ciekawe prowizja ma być obecna tylko w przypadku używania karty kredytowej. Jeśli wybierzemy kartę debetową, wówczas opłata nie będzie naliczana.

iOS 11

Źródło: Recode.net

You may also like...