Nowa Coca-Cola zakazana w samolotach. Za bardzo przypomina bombę

Z najnowszą edycją napoju Coca-Cola nie wejdziemy na pokład samolotu. TSA zakazała ich wnoszenia, ponieważ jej butelki za bardzo przypominają z wyglądu bombę.

Disney zapowiedział niedawno kilka seriali z serii Star Wars, przeznaczonych dla nowej platformy Disney+. Aby wypromować nadchodzące produkcje oraz nowy tematyczny park rozrywki, nawiązał współpracę z koncernem Coca-Cola, którego efektem jest nowy typ napoju. Nazywa się on Coca-Cola Star Wars: Galaxy Edge i oferowany jest w bardzo nietypowych butelkach przypominających niewielkie kule.

To właśnie kształt butelek nie spodobał się amerykańskiej TSA, która zakazała wnoszenia tego napoju na pokład samolotów. Według agencji, butelki za bardzo przypominają bowiem kształtem bombę. Istotnie taki był właśnie zamysł projektantów. Mają one przypominać kształtem termiczne detonatory używane przez bohaterów tego uniwersum. Projektanci Walt Disney Imagineering byli bardzo dumni z tego jak udało im się wiernie odtworzyć przedmiot z popularnego świata.

Nie da się ukryć, że jest to dość niefortunne zdarzenie. Napój jest bowiem niezwykle popularny, więc dla pasażerów będzie to z pewnością spory kłopot.

Coca-Cola

Źródło

You may also like...