Brakuje kasy na figurki? Zrób ją sam

Nie da się ukryć, że oficjalne, licencjonowane figurki postaci z gier lub filmów, są koszmarnie drogie. A ich ceny nierzadko przekraczają tysiąc złotych. Ale od czegoś ma się własne ręce, prawda?

Trochę odpowiednich materiałów, odrobina talentu i można samemu zrobić figurkę wcale nie gorszą od oryginałów. Prezentowałem już kilka takich projektów. Ale najwyraźniej własna produkcja figurek staje się coraz popularniejszym hobby, bo zabierają się za to kolejne osoby.

Tym razem chciałem pokazać co potrafi zrobić Samo Kramberger, jeśli ma odrobinę wolnego czasu. Udało mu się wykonać trzy naprawdę niesamowite figurki bohaterów Diablo III, mianowicie Barbarzyńcę, Mnicha oraz Łowczynię Demonów.

Jak widać na poniższych zdjęciach, wszystkie wykonano z niezwykłą pieczołowitością. I nie wiedząc, że to prywatna produkcja, można by je wziąć za gadżety licencjonowane. Barbarzyńca ma 28 wysokości bez podstawy i został wykonany z polimerowej masy. Łowczyni Demonów powstała na bazie rzeźbionego modelu, odlanego następnie w żywicy uretanowej i ma wysokość 27 cm, lub 38,5 cm jeśli weźmiemy pod uwagę kamienny cokół na którym stoi. Mnich natomiast jest wysoki na 34 cm.

I w ten sposób można zaoszczędzić dziesiątki tysięcy złotych, gdyż licencjonowane figurki potrafią kosztować ogromne pieniądze. Przynajmniej dopóki właściciel marki nie pozwie nas za naruszenie praw autorskich.

figurki

figurki

figurki

figurki

figurki

figurki

figurki

figurki

Źródło: 123samo.deviantart.com

You may also like...