WiMe NanoWatch – zegarek, z którego zatelefonujesz

Od kilku lat da się zauważyć nowy trend, wprowadzana na rynek miniaturowych telefonów komórkowych wbudowanych w zegarki. Zapoczątkował go koncern LG, ale jego śladem idzie coraz więcej firm. Jednym z nich jest WiMe NanoWatch.

Jednym z najnowszych tego typu urządzeń jest kosztujący tylko 99 dolarów WiMe NanoWatch, koreańskiej firmy Wime. Jest to z pozoru zegarek, ale tak naprawdę to miniaturowy telefon komórkowy, z którego można wykonywać połączenia, zapoznać się z aktualną godziną, ustawiać budzik oraz kilka innych funkcji.

Wyposażono go też w tuner radiowy FM, dyktafon, oraz wsparcie Bluetooth 2.1. Natomiast na wbudowanym 1,54-calowym ekranie oporowym o rozdzielczości 240×240 pikseli, można oglądać zdjęcia, słuchać muzyki, albo odtwarzać filmy wideo. Jako, że producent zainstalował slot na kartę SIM obsługującą sieci GSM i GPRS, można go używać jako samodzielnego telefonu, albo pilota do sterowania funkcjami smartfona z Androidem.

Systemem operacyjnym WiMe NanoWatch jest OS bazujący na Linuksie, a sprzęt wyposażono ponadto w 256 MB pamięci RAM oraz 2 GB ROM. Bateria o pojemności 300 mAh wystarcza na cztery godziny rozmów, albo 120 godzin w trybie czuwania.

WiMe NanoWatch

WiMe NanoWatch

WiMe NanoWatch

Źródło: Wime.tw

You may also like...