Galaxy S11 dostanie nowy sensor do zdjęć nocnych

Samsung pracuje nad zupełnie nowym sensorem dedykowanym do zdjęć nocnych. Sensor o nazwie Bright Night, prawdopodobnie trafi do najnowszego flagowca Galaxy S11.

Przez lata producenci smartfonów dopracowywali instalowane w nich aparaty, zapominając jednak o dość istotnej kwestii. Użytkownicy coraz częściej robią bowiem zdjęcia w nocy, a tymczasem możliwości sprzętu mobilnego nie są w tej materii szczególnie dobre.

Problem jako jeden z pierwszych dostrzegł Samsung, który swe flagowce wyposażył w specjalny tryb do zdjęć nocnych. Koreański koncern zamierza jednak iść w tym kierunku znacznie dalej i chce zainstalować w swym sprzęcie specjalny sensor dedykowany do tego zadania. Tak sugeruje najnowszy patent złożony w europejskim EUIPO (Biuro Ochrony Własności Intelektualnej). Z dokumentów wynika, że koncern pracuje nad sensorem o nazwie Bright Night, który trafi do smartfonów oraz tabletów. Będzie to nowa matryca zaprojektowania do zdjęć nocnych.

Bright Night

Nazwa może się Wam wydać znajoma, gdyż firma już używa takiego trybu w Galaxy S10 oraz Note 10. Tym razem będzie to jednak rozwiązanie w całości sprzętowe, a więc zapewni lepsze działanie.

Aparat w Galaxy S11 będzie miał jednak znacznie więcej możliwości. Z przecieków wynika, że dostanie laserowy autofokus, możliwość nagrywania wideo w 8K, a także tryby Director’s View, Night Hyperlapse, Single Take Photo i Vertical Panorama. Wygląda więc na to, że producent dąży do tego, by jego nowy sprzęt miał najlepszy aparat na rynku.

Źródło

You may also like...