Android P zawiesi aplikacje, które przestały reagować

Wciąż poznajemy nowe funkcje, które przyniesie nam system Android P. Niektóre są naprawdę ciekawe, jak opcja zmuszająca aplikacje do zawieszenia, gdy przestaną reagować na komendy.

Aplikacje mobilne bywają czasem niedopracowane i zdarza się, że przestają reagować na komendy użytkownika. Możemy wcisnąć wyskakujący wówczas przycisk i poczekać, aż program odzyska sprawność. Ale nie zawsze się to udaje, więc trzeba wtedy ręcznie zamknąć aplikację. Najnowszy system Android P zrobi to za nas.

Trwające obecnie beta testy nowego systemu ujawniają kolejne opcje, które zaoferuje użytkownikom smartfonów. Niektóre z nich zapowiadają się bardzo interesująco. Do takich zaliczymy funkcję zawieszania aplikacji przestających reagować na komendy, którą znaleźli specjaliści z forum XDA.

Gdy uruchomiony program się zbuntuje i przestanie funkcjonować, wtedy Android P automatycznie go zawiesi i doprowadzi do zamknięcia, wysyłając jego twórcy odpowiedni komunikat. I to bez informowania użytkownika, że aplikacja przestała reagować.

Czy taka opcja będzie przydatna dla użytkownika? Raczej nie, ale zupełnie inaczej wygląda to po stronie dewelopera. Taki system może im bowiem znacznie sprawniej dostarczać informacje o nieprawidłowym funkcjonowaniu ich programu, pozwalając go skuteczniej naprawić.

Android P

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...