Netflix planuje w tym roku 1000 oryginalnych produkcji

Netflix jest już największą na świecie platformą VOD, lecz aby utrzymać subskrybentów, musi ciągle podnosić atrakcyjność oferty. Dlatego znaczna część wydatków firmy zostanie przeznaczona na produkcję nowych treści.

Wystarczyło tylko kilka lat, by Netflix zdeklasował całą konkurencję, stając się największą platformą VOD ze wszystkich dostępnych na rynku. Swą popularność zawdzięcza przede wszystkim produkcji oryginalnych treści, dlatego w kolejnych latach będzie również podążać w tym kierunku.

Potwierdził to Ted Sarandos, szef działu odpowiedzialnego za ofertę platformy. W rozmowie z portalem Variety powiedział, że niemal 85 procent wydatków ponoszonych na poszerzenie oferty platformy, pójdzie na produkcję oryginalnych programów, filmów oraz dokumentów.

Jest to niemała kwota, gdyż w tym roku budżet na ten cel wynosi aż 8 mld dolarów. Za większą część tych pieniędzy, Netflix chce do końca bieżącego roku wzbogacić swą ofertę o 1000 oryginalnych produkcji. Oznacza to, że od teraz do końca 2018 roku czeka nas jeszcze około 470 premier. Zdaniem Sarandosa to właściwy kierunek rozwoju platformy, gdyż ponad 90 % subskrybentów ogląda właśnie oryginalne produkcje.

A czego możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości w kategorii seriali? Na pewno powstanie drugi sezon serialu Zagubieni w Kosmosie, który zapowiedziano na początku tygodnia. W planach jest także nowy serial w klimatach horroru, który wyprodukuje zdobywca Oscara Guillermo del Toro, a także premiery kolejnych sezonów lubianych seriali. A to oczywiście tylko kilka propozycji z bogatej oferty.

Netflix zamierza także włączyć w tym roku do swej oferty łącznie 80 nowych filmów. Część jest produkcjami niskobudżetowymi, ale pojawią się też pojawią się także wielkie produkcje z budżetem sięgającym 100 mln dolarów.

Innymi słowy, oferta platformy stanie się jeszcze atrakcyjniejsza i znacznie więcej widzów będzie mogło w niej znaleźć coś, co wzbudzi ich zainteresowanie.

Netflix

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...