Face ID zostanie w przyszłości usprawnione

Choć system Face ID oszukać jest bardzo trudno, to nie jest to niemożliwe. Apple pracuje więc nad usprawnieniem swej technologii, dzięki której kamera będzie dodatkowo rejestrować układ żył na twarzy użytkownika.

Technologia Face ID wprowadzona w modelu iPhone X, to rozwinięcie znanego od kilku lat pomysłu na odblokowanie sprzętu przy pomocy technologii rozpoznawania twarzy. Inżynierom Apple udało się ją dopracować w taki sposób, by można było zastosować na szerszą skalę, zapewniając odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Wprawdzie technologia jest stosunkowo bezpieczna, to możliwe jest jej oszukanie. Pisałem już wcześniej, że udało się tego dokonać bliźniakom, a także dziesięcioletniemu dziecku, które odblokowało telefon swej matki. Potem udało się tego samego dokonać przy pomocy maski za kilkadziesiąt dolarów co jasno pokazuje, że technologia wymaga jeszcze dopracowania.

Z najnowszego patentu Apple wynika, że amerykański koncern zamierza to zrobić. W przyszłej generacji Face ID, system będzie dodatkowo rejestrował układ żył znajdujących się w twarzy użytkownika. W ten sposób powstanie dodatkowa warstwa zabezpieczeń. Nawet jeśli twarz innej osoby będzie podobna do naszej, np., za sprawą maski, to i tak nie uda się jej odblokować naszego sprzętu. Układ żył jest bowiem bardzo złożony i unikalny niczym odcisk palca.

Face ID

Źródło: Patft1.uspto.gov

You may also like...