Brytyjscy żołnierze będą wkrótce latać jak Iron Man

Royal Marines prowadzą testy nowej technologii, dzięki której żołnierze mogą latać. Specjalny latający skafander Gravity Jet Suit jest dziełem inżynierów firmy Gravity Industries i przypomina technologię widzianą w filmowej serii Iron Man.

W filmach z gatunku science fiction bardzo często spotkać można technologie umożliwiające żołnierzom latanie. A chyba najbardziej znanym jej przykładem jest kostium Iron Mana, obecny filmach z uniwersum Marvela. Być może już wkrótce taka technologia wejdzie do użytku w prawdziwym świecie. A jako jedni z pierwszych otrzymają ją żołnierze Royal Marines.

Brytyjska armia prowadzi właśnie testy specjalnego latającego skafandra o nazwie Gravity Jet Suit, opracowanego przez inżynierów Gravity Industries. Na zademonstrowanym przez konstruktorów wideo, możemy zobaczyć jak żołnierze przy jego pomocy startują z płynącego pontonu i lądują na pokładzie okrętu wojskowego. Nie jest to rzecz jasna pierwsza demonstracja możliwości tej technologii, ale jak dotąd najlepiej pokazująca jej możliwości.

Oczywiście pojawia się wiele pytań dotyczących możliwości latającego skafandra. Jak wiemy pogoda na oceanie potrafi być ekstremalna, więc nie wiadomo jak sprzęt będzie spisywał się przy silnym wietrze. Trudno też powiedzieć w jakich sytuacjach wojsko korzystałoby z latających żołnierzy. Ale sprzęt mogłyby przydać się np., komandosom podczas odbijania statków czy platform wiertniczych.

Naturalnie zastosowanie Gravity Jet Suit wcale nie musi ograniczać się tylko do wojska, gdyż technologia mogłaby służyć także cywilom. Takie nowinki technologiczne byłyby idealnym sprzętem np., dla strażaków. Umożliwiłaby szybką ocenę wielkość pożaru, a także poszukanie potencjalnych ofiar. Szczególnie użyteczny mógłby być podczas pożarów drapaczy chmur, w czasie których standardowe drabiny są mało przydatne.

Gravity Jet Suit

Źródło

You may also like...