Kup sobie własnego Bumblebee. Filmowe Camaro trafią wkrótce na aukcję

Za kilka dni w Scottsdale odbędzie się aukcja, na której można będzie kupić Bumblebee. Wystawione zostaną na niej cztery Chevrolety Camaro z filmowej serii Transformers.

Każdy fani kina doskonale zna żółtego Chevroleta Camaro, który w filmowej serii Transformers występował jako robot Bumblebee. Jeśli macie trochę wolnej gotówki, to już wkrótce będziecie mogli stać się właścicielem jednego z nich. W domu aukcyjnym Barrett-Jackson w Scottsdale w Arizonie, ystawione zostaną cztery egzemplarze będące filmowymi rekwizytami.

Wszystkie pojazdy występowały w filmowej serii i mają charakterystyczne, żółto-czarne malowanie. Do nabycia będą dwa Camaro z 2010 roku z filmów Transformers: Revenge of the Fallen i Transformers: Dark of the Moon. Pojawi się też egzemplarz z 2013 roku z Transformers: Age of Extinction oraz z 2016 roku z Transformers: The Last Knight.

Oczywiście nie powinniśmy oczekiwać, że pojazdy przekształcą się w robota. Są to bowiem zwykłe samochody występujące w scenach, w których roboty udawały auta. Wszystkie cztery egzemplarze posiadają więc silniki V8 oraz automatyczne skrzynie biegów. Niestety nie da się nimi jeździć po normalnych drogach. Nie są bowiem dopuszczone do ruchu. Ich status prawny to złom. A jest nadawany pojazdom, które przeszły modyfikacje i nie są zgodne z przepisami ruchu drogowego.

Dom aukcyjny nie opublikował jednak zdjęć wnętrz pojazdów. Nie ma też żadnych informacji na temat dokonanych w nich modyfikacji. Jakie by one jednak nie były, pojazdy nadają się tylko do celów wystawienniczych. Ważne jest jednak to, że są to autentyczne Camaro występujące w filmach, a to znacznie podnosi ich wartość i sprawia, że mogą być niezłą inwestycją kapitału.

Bumblebee

Bumblebee

Bumblebee

Źródło: Barrett-jackson.com

You may also like...