Smartwatch Matrix PowerWatch 2 nie potrzebuje ładowania. Zasila go energia słoneczna

Firma Matrix zaprezentowała najnowszy model smartwatcha, którego użytkownik nie musi ładować. Matrix PowerWatch 2 posiada bowiem panele fotowoltaiczne.

Współczesne smartwatche dostają coraz więcej funkcji, jednakże zwiększanie ich możliwości sprawia, że działają coraz krócej. Rozbudowana funkcjonalność wymaga bowiem coraz więcej energii. Tymczasem baterie w tych urządzeniach wcale nie stają się większe, więc musimy je więc ładować codziennie. W przypadku bardziej intensywnego użytkowania, niekiedy trzeba je doładować w ciągu dnia.

Na tym tle pozytywnie wyróżnia się firma Matrix produkująca smartwatche, które nie wymagają ładowania z sieci. Jej poprzednie modele wykorzystywały bowiem technologię termoprzewodnictwa zapewniającą im energię do pracy. Natomiast najnowszy Matrix PowerWatch 2 wyposażono w ogniwa słoneczne. Panele fotowoltaiczne znalazły się pod powierzchnią wyświetlacza i produkują energię potrzebną do działania sprzętu. Dzięki temu użytkownik nie musi martwić się wyczerpaniem baterii i koniecznością podpinania sprzętu do ładowarki.

Poza nietypową metodą zasilania, smartwatch jest całkowicie standardowy. Posiada okrągły kolorowy wyświetlacz, a także takie funkcje jak monitorowanie pulsu oraz GPS.

Matrix PowerWatch 2 pojawił się na platformie Indiegogo, gdzie można składać na niego zamówienia. Jeśli już teraz zdecydujecie się na jego zakup, to wydacie jedynie 200 dolarów. W momencie rynkowej premiery jego cena wyniesie 499 dolarów.

Matrix PowerWatch 2

Źródło: Indiegogo.com

You may also like...