Francuzi opracowali klawiaturę idealną. Możemy w niej spersonalizować każdy przycisk

Francuski startup Nemeio pokazał na CES 2019 swą najnowszą klawiaturę. To nowoczesna konstrukcja pozwalająca nam dowolnie spersonalizować każdy przycisk.

Klawiatury to stosunkowo proste urządzenia i wydawałoby się, że nie można w nich wprowadzić zbyt wielu innowacji. Okazuje się jednak, że jest to jak najbardziej możliwe i wielu producentów pracuje nad usprawnieniem działania tego popularnego akcesorium.

Największą wadą współczesnych klawiatur jest to, iż przyciski są w nich wykonane na stałe. Nie można więc fizycznie zmienić układu zainstalowanych klawiszy, dostosowując go do określonych programów lub gier. Wprawdzie próbowano ten problem rozwiązać za pomocą papierowych nakładek, ale nie był to najlepszy pomysł.

Kilka lat temu powstała więc klawiatura Optimus Maximus, która w każdym klawiszu miała niewielki ekran OLED. W ten sposób można było dowolnie zmieniać wyświetlane znaki. Pomysł był interesujący, ale ze względu na gigantyczną cenę klawiatura zupełnie się nie przyjęła. Kosztowała bowiem kilka tysięcy złotych, czyli tyle ile dobry komputer.

Sam pomysł wbudowania wyświetlaczy w klawisze nie został jednak porzucony. Zmieniono jedynie stosowaną technologię. Francuski startu Nemeio na rozpoczętych właśnie targach CES 2019 zaprezentował taki właśnie sprzęt. Zamiast ekranów OLED, zastosował natomiast znacznie tańsze wyświetlacze E-Ink. Zastosowanie e-papieru znanego z e-Readerów nie tylko pozwala wyświetlić dowolne znaki na klawiszach. Sam sprzęt zużywa bowiem dużo mniej energii, a dodatkowo przyciski są podświetlane, więc wygodniej pisze się w nocy.

Klawiatura Nemeio posiada technologię Bluetooth, umożliwiającą podłączenie jej do peceta lub Maca. Potrzebny jest też specjalny program do mapowania klawiszy, ale jest on prosty i wygodny w obsłudze. Niestety producent nie ujawnił ceny swego nowego sprzętu oraz daty jego wprowadzenia na rynek.

Nemeio

Źródło: Nemeio.com

You may also like...