Asus obniży cenę gamingowego smartfona

Baza danych chińskiej agencji TENAA sugeruje, że Asus ROG Phone doczeka się kolejnej, tańszej wersji. Dostanie tylko jedną kamerę i mniej pamięci RAM.

Stworzony dla graczy Asus ROG Phone to sprzęt niezwykle wydajny, lecz także bardzo drogi. Z doniesień jednego z fińskich operatorów wynika, że smartfon na europejskim rynku będzie kosztował 999 euro.

To kwota przekraczająca budżet wielu osób, więc sporo graczy nie będzie sobie mogło na taki sprzęt pozwolić. Jest jednak szansa, że Asus doskonale to rozumie i przygotuje nieco okrojony, lecz przy tym znacznie tańszy wariant swego produktu. Tak wynika z bazy danych chińskiej agencji TENAA, zajmującej się regulacją rynku urządzeń mobilnych. Z dokumentów wynika bowiem, że będą dwie kolejne wersje Asus ROG Phone, wyposażone w 4 GB lub 6 GB RAM. Dodam, że standardowy model ma podkręconego Snapdragona 845 oraz 8 GB RAM.

Tańszy wariant gamingowego smartfona będzie mieć tę samą stylistykę oraz identyczny procesor. Cięcia pojawią się jednak w kwestii aparatów. Zamiast podwójnego aparatu z 12 + 8 MP pojawi się pojedyncza kamera z 12 MP sensorem. Mniejsza ma być również bateria i zamiast 4000 mAh akumulatora, tańszy model dostanie 3850 mAh.

Na razie informacje dotyczące nowej wersji Asus ROG Phone są nieoficjalne. Nie wiemy więc kiedy nowy smartfon trafi do sprzedaży, ani tym bardziej ile będzie kosztował. Specyfikacja sugeruje oczywiście niższą cenę, ale pytanie o ile będzie się różnić od standardowego modelu.

Asus ROG Phone

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...