Nietypowe zastosowanie funkcji Find My iPhone. Pomogła odnaleźć skradzione auto

Funkcja Find My iPhone zasadniczo pomaga odnaleźć zgubiony lub skradziony smartfon. Czasem jednak może nam pomóc w odzyskaniu utraconego samochodu.

Użytkownicy iPhone’ów doskonale znają funkcję Find My iPhone. To opcja, dzięki której można całkiem dokładnie namierzyć skradzione lub zgubione urządzenie. Funkcja lokalizacji może jednak mieć zupełnie inne zastosowania, dzięki którym użytkownik ma szansę odzyskać inne utracone przedmioty.

Kilka dni temu Chase Richardson z Nashville stał się ofiarą napadu z bronią w ręku. Podczas nocnej przejażdżki, na jednym ze skrzyżowań do jego auta podszedł mężczyzna z bronią w ręku. Przestępca kazał kierowcy wysiąść z samochodu i położyć się na ziemi, a następnie zabrał swej ofierze portfel oraz telefon. Kiedy tylko przestępca odjechał, Richardson natychmiast powiadomił policję.

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, użył aplikacji do śledzenia swego telefonu, a tym samym przestępcy. Dzięki temu, w niecałą godzinę odzyskał swą własność, zaś policja aresztowała rabusia, którego czeka teraz długa odsiadka.

Dodam, że nie jest to pierwszy przypadek, gdy przestępca wyłożył się na funkcji Find My iPhone. Kilka lat temu wspominana opcja pozwoliła wykryć kryjówkę jednego z gangów i odzyskać skradzione przedmioty o wartości ponad 350 tys. dolarów.

Find My iPhone

Źródło: Newschannel5.com

You may also like...