Chińskie szkoły zaczynają śledzić swych uczniów. Umożliwiają to inteligentne mundurki

Media donoszą o nowym pomyśle chińskiego rządu, pozwalającym śledzić uczniów szkół. Umożliwiają to specjalne mundurki, wyposażone w nowoczesną technologię.

Uczniowie często bardzo luźno podchodzą do obowiązku nauki w szkołach. Wielu urywa się z lekcji i wagaruje, zaś do domu wraca znacznie dłuższą trasą. W ten sposób tracą czas, który mogliby wykorzystać na odrabianie lekcji i poszerzanie swej wiedzy. Okazuje się w Chinach znaleziono rozwiązanie tego problemu, wykorzystując w tym celu nowoczesną technologię.

Rządowa gazeta Global Times, opisuje nowy pomysł wykorzystania specjalnych, inteligentnych mundurków. Dzięki nim, szkoła oraz rodzice przez cały czas wiedzą gdzie znajduje się dziecko. Po raz pierwszy mundurki pojawiły się w szkołach w 2016 roku i od tego czasu wykorzystuje się je w 10 placówkach oświatowych.

Mundurki mają wszyte sensory lokalizacyjne, które na bieżąco zbierają dane na temat aktualnej pozycji ucznia. Urządzenia umieszczono na ramionach, a wytrzymują do 500 cykli prania zanim trzeba je wymienić. Wyposażono je także w głosowy alarm, który aktywuje się, gdy uczeń bez pozwolenia opuści teren szkoły. Mundurki współpracują również z zainstalowanymi w szkołach systemami rozpoznawania twarzy, aby wykrywać czy uczniowie przypadkiem nie zamienili się strojami.

Producent mundurków przyznaje, że funkcja lokalizacji działa przez cały czas i nie ogranicza się tylko do godzin lekcyjnych. Może więc śledzić ucznia również poza szkołą. Producent zapewnia jednak, że dla ochrony prywatności, poza szkołą dokładność systemu lokalizacji jest znacznie obniżana.

mundurki

Źródło: Globaltimes.cn

You may also like...