Canon projektuje konkurencję dla DJI Osmo

Canon opatentował nowatorski gimbal dla fanów filmowania. Jego unikalność polega na obecności wbudowanego, całkowicie wymiennego obiektywu.

Gimbal to niezbędny element wyposażenia każdego filmowca, który myśli o profesjonalnej produkcji treści wideo. Ten nowoczesny gadżet bardzo skutecznie eliminuje bowiem drżenie dłoni trzymającej kamerę, pozwalając w ten sposób uniknąć rozmazanych scen.

Gimbale generalnie są jedynie dodatkiem do aparatu fotograficznego lub smartfona, a więc samodzielnie nie da się nim wykonać zdjęcia lub nagrać filmu. W ostatnich latach zaczęły jednak pojawiać się modele zintegrowane z kamerą wideo, a jednym z najpopularniejszych przedstawicieli takich gadżetów jest DJI Osmo. Być może wkrótce taki sam produkt wypuści na rynek również Canon.

gimbal

W sieci pojawiły się bowiem informacje o najnowszym patencie japońskiego producenta sprzętu fotograficznego. Z dokumentacji wynika jednak, że chodzi jednak o nieco inną konstrukcję niż DJI Osmo, oferującą znacznie większe możliwości.

gimbal

Opisują bowiem gimbal zintegrowany z kamerą wyposażoną w wymienne obiektywy. Takie rozwiązanie znacznie podnosi funkcjonalność sprzętu, gdyż w łatwy sposób pozwala dostosować go do określonych potrzeb. Użytkownik w zależności od tego co chce filmować, będzie mógł założyć standardowy obiektyw, soczewkę z zoomem lub szerokokątną.

gimbal

Oczywiście jak to w przypadku patentów bywa, na razie możemy jedynie podziwiać szkice prezentujące pomysł. Nie ma więc pewności, że Canon kiedykolwiek zrealizuje tę koncepcję i wprowadzi na rynek gotowe urządzenie.

Źródło

You may also like...