Nowe telewizory Samsunga z funkcją HDR10+ Adaptive

Podczas targów CES Samsung zaprezentuje nowe telewizory QLED. Nadchodzące odbiorniki będą wyposażone w zupełnie nową funkcję HDR10+ Adaptive, podnoszącą jakość prezentowanego obrazu.

Producenci telewizorów stale pracują nad tym, aby ich sprzęt zapewniał użytkownikom jak najlepszą jakość prezentowanego obrazu. Samsung również dba o tę kwestię, dlatego już od pewnego czasu aktywnie wspiera standard HDR10. Jako jeden z pierwszych wykorzystuje go nie tylko w telewizorach, ale również w smartfonach.

Koreańskiej marce to najwyraźniej nie wystarcza, gdyż wkrótce chce wyposażyć swój sprzęt w nową funkcję HDR10+ Adaptive. Producent potwierdził właśnie, że znajdziemy ją w nowych odbiornikach QLED, które zaprezentuje za kilka dni na targach CES 2021.

Standard HDR10+ jest rozwinięciem HDR10, umożliwiając dynamiczne wykorzystanie metadanych w celu poprawiania jakości obrazu. Dzięki temu takie rzeczy, jak mapowanie tonów, jasność itp., można dostosować scena po scenie. Pamiętajmy jednak, że HDR10+ najlepszy efekt zapewnia w słabo oświetlonych scenach, a więc nie zawsze go uzyskamy.

Tu właśnie pojawia się funkcja HDR10+ Adaptive, która pozwala dopasować zawartość HDR10+, aby efekt mógł być widoczny w różnych warunkach oświetleniowych. Z nowej funkcji będzie można korzystać także w trybie Filmowiec, a pierwszą usługą która w pełni ją wykorzysta będzie Amazon Prime Video.

Póki co Samsung udostępni swą nową funkcję tylko najnowszym modelom odbiorników. Nie wiemy natomiast kiedy pojawi się w starszych modelach i czy kiedykolwiek do nich trafi. Producent z pewnością przez jakiś czas zechce ją wykorzystać jako zachętę do zakupu nowego sprzętu.

HDR10+ Adaptive

Źródło

You may also like...