Problemy z multimediami w nowej aktualizacji OnePlus 8T

Pod koniec zeszłego roku OnePlus 8T dostało kolejną aktualizację oprogramowania. Niestety poprawka spowodowała spore problemy, dotyczące m.in., dźwięku oraz obrazu.

Producenci smartfonów coraz częściej zaliczają wpadki z aktualizacjami swego sprzętu. Brak należytej kontroli jakości oprogramowania sprawia, że to klienci stają się królikami doświadczalnymi. I niestety muszą potem borykać się z problemami, które sprawiło im lekceważące podejście producenta.

Parę dni temu do OnePlus 8T pojawiła się najnowsza aktualizacja OxygenOS 11.0.6.7. Nowa aktualizacja usprawnia pełnoekranowe gesty także poprawia działanie systemu rozpoznawania odcisków palców. Dodaje także możliwość regulacji wysokości wirtualnej klawiatury.

Szybko okazało się jednak iż jest zabugowany i zamiast tego sprawia poważne kłopoty. Użytkownicy smartfona zgłaszają bowiem problemy z dźwiękiem oraz obrazem podczas odtwarzania multimediów. Pojawiają się one nie tylko w przypadku streamingu, ale również odtwarzania treści offline.

Niektórzy użytkownicy twierdzą również, że po instalacji aktualizacji obniżyła się wydajność ich sprzętu. Trudno jednak powiedzieć czy mają one związek z najnowszą aktualizacją, czy też spowodowały je zupełnie inne czynniki.

Producent potwierdził już obecność problemów, ale nie jest na razie w stanie powiedzieć kiedy można oczekiwać ich rozwiązania. Nawet natychmiast udostępniona w Europie aktualizacja 11.0.6.8, nie rozwiązała tego problemu. A przynajmniej nie całkowicie, bo wprawdzie udało się go naprawić, ale tylko momentu restartu telefonu. Potem problem ponownie powraca.

OnePlus 8T

Źródło

You may also like...