Canon stworzył nietypowy aparat z dużym zoomem

Canon PowerShot ZOOM to nowy projekt japońskiego producenta aparatów. To kieszonkowy aparat, który posiada całkiem spore możliwości przybliżania obrazu.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat klasyczne aparaty cyfrowe praktycznie przeszły do lamusa, gdyż fotografujemy głównie za pomocą smartfonów. Są jednak sytuacje, w których urządzenia mobilne nie dadzą sobie rady, gdy np., trzeba sfotografować bardziej oddalony obiekt. Owszem, smartfony mają zoom, ale zwykle cyfrowy, który przy dużym przybliżeniu znacznie pogarsza jakość obrazu.

Noszenie jednak ze sobą przez cały czas aparatu z dużym obiektywem nie miałoby sensu, ale wkrótce nie będzie to konieczne. Canon na jednej z platform crofundingowych uruchomił bowiem zbiórkę funduszy na niezwykły aparat. Produkt nazywa się Canon PowerShot ZOOM i z wyglądu bardzo przypomina typowe kamery sportowe. Jest to jednak aparat cyfrowy, posiadający całkiem spore możliwości przybliżania obrazu.

Canon PowerShot ZOOM

Producent deklaruje, że sprzęt umożliwi natychmiastowe przełączanie się pomiędzy ogniskowymi 100 mm, 400 mm i 800 mm. Jednak tylko dwie pierwsze to zoom optyczny, więc trzeba liczyć się z tym, że trzecia opcja będzie miała pewne zniekształcenia obrazu.

Canon PowerShot ZOOM

Aparat posiada także kilka użytecznych funkcji, jak tryb seryjnych zdjęć z zablokowaną ostrością. Ma również również wbudowane WiFi, które pozwala wygodnie przesyłać wykonane zdjęcia do smartfona.

Canon PowerShot ZOOM można w tej chwili dostać jedynie w Japonii, a w przeliczeniu kosztuje około 1120 zł. Na tę chwilę nie wiemy czy producent zdecyduje się wprowadzić nowy aparat także na pozostałe rynki.

Źródło

You may also like...