WD rozszerza rodzinę dysków sieciowych o pierwszy 2,5-calowy model WD Red

Firma WD®, przedsiębiorstwo należące do Western Digital (NASDAQ: WDC) i światowy lider w dziedzinie przechowywania danych, zaprezentowała nowe modele niedoścignionych w swojej kategorii dysków twardych SATA WD Red, przeznaczonych do urządzeń NAS typu SOHO (mieszczących od jednego do pięciu napędów).

Nowe produkty z serii WD Red wyposażone w technologię NASware 2.0 zostały przetestowane pod kątem zgodności z rozwiązaniami wiodących producentów urządzeń NAS, a także cechują się zmniejszonym zużyciem energii. Napędy WD Red są teraz dostępne w formacie 2,5-calowym (pojemność 1 TB) oraz 3,5-calowym w nowej pojemności 4 TB.

Firma WD wiedzie prym w tworzeniu dysków twardych przeznaczonych dla małych środowisk NAS” – twierdzi Matt Rutledge, wiceprezes ds. pamięci masowych dla urządzeń klienckich w firmie WD. „WD Red to wyspecjalizowane napędy przeznaczone do urządzeń NAS, stworzone w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na coraz tańszą, bardziej niezawodną i kompatybilną pamięć masową. W wyniku dialogu podjętego z naszymi partnerami z branży NAS oraz klientami zrozumieliśmy, że na rynku istnieje zapotrzebowanie na dyski, które mogłyby pomieścić jeszcze więcej danych – dlatego wprowadzamy do sprzedaży 3,5-calowe dyski twarde o pojemności 4TB. Ponadto chcieliśmy stworzyć niezawodne napędy dla małych urządzeń NAS, więc oferujemy również nowe 2,5-calowe modele. Dzięki temu nasi klienci mogą dobrać odpowiednie dyski do swoich urządzeń sieciowych, jednocześnie mając pewność, że każdy wybrany produkt będzie cechował się wysoką wydajnością, pojemnością, kulturą pracy i niskim zużyciem energii, i to wszystko w kompaktowej obudowie NAS. Widzimy potencjał rozwoju w segmencie mniejszych urządzeń NAS, odtwarzaczy multimedialnych oraz innych zastosowaniach przemysłowych. Jesteśmy dumni z naszych produktów i mamy nadzieję, że nasi klienci będą z nich równie zadowoleni”.

Czołowi analitycy branżowi zauważyli, że urządzenia NAS są jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku pamięci masowych SOHO. Z punktu widzenia zysków i pojemności, systemy NAS będą wciąż się rozwijać a rynek w okresie objętym prognozą (do 2015 roku) będzie wzrastał, co spowodowane jest rosnącą popularnością pamięci masowych podłączonych do sieci (raport Worldwide Personal and Entry Level Storage Tracker IDC 2013).

Następna generacja dysków twardych WD Red jest jeszcze wygodniejsza w obsłudze – nowa wersja oprogramowania NASware 2.0 sprawia, że dyski będą bardziej niezawodne, a dane użytkowników bezpieczne, nawet w razie wystąpienia zakłóceń w zasilaniu. WD Red są również wyposażone w usprawnioną technologię równoważenia talerzy dysku 3D Active Balance Plus, która znacznie zwiększa wydajność i niezawodność urządzenia. Klienci kupujący te dyski otrzymują również niespotykane nigdzie indziej, bezpłatne, całodobowe wsparcie techniczne klasy premium. Urządzenia są objęte trzyletnią ograniczoną gwarancją producenta.

Wprowadzenie napędów o mniejszych gabarytach i większych pojemnościach to efekt misji firmy WD, która chce zapewnić klientom pełną swobodę przy doborze dysków. Potrzeby klientów są bardzo różnorodne, dlatego firma dostarcza bardzo zróżnicowane rozwiązania pamięci masowych, umożliwiając dobranie idealnego produktu do konkretnych potrzeb.

Dyski twarde WD Red bezproblemowo współdziałają z rozwiązaniami NAS firmy WD, a także z szeregiem produktów partnerów OEM. Aktualna lista produktów i producentów obsługujących dyski WD Red jest dostępna pod tym adresem.

Cena i dostępność

Dyski twarde WD Red objęte są trzyletnią ograniczoną gwarancją producenta i są już dostępne w sprzedaży u wybranych dystrybutorów i resellerów. Sugerowana cena detaliczna nowego 2,5-calowego dysku o pojemności 1 TB (model WD10JFCX) wynosi ok. 370 zł. Natomiast cena 3,5-calowego dysku o pojemności 4 TB (model WD40EFRX) wynosi ok. 860 zł.

Źródło: Tabasco.pl

You may also like...