Cheatujesz w Guild Wars 2? Będziesz latał z gołym tyłkiem

Oryginalny sposób poniżenia cheaterów wymyślili programiści z ArenaNet. W Guild Wars 2 każdego gracza, który oszukuje podczas zabawy, lub przeszkadza innym, czeka poniżenie w postaci odebrania wszystkich ciuchów.

Gry MMO przyciągają bardzo różne osoby i oprócz normalnych graczy można tam spotkać prawdziwych czubków, którzy za życiowy cel stawiają sobie uprzykrzanie życia innym, lub też wykorzystują cheaty by zyskać przewagę nad resztą. Twórcy z tym walczą, na różne sposoby, ale chyba najciekawszą metodę wymyślili programiści z ArenaNet, twórcy Guild Wars 2.

Gdy programiści zajęli się ostatnio jednym z hakerów, który przez kilka tygodni terroryzował innych graczy w bitwach PvP, zaplanowano dla niego coś więcej niż tylko zwykła blokada konta. Najpierw pozbawiono go wszystkich ciuchów, potem zrzucono nagiego bohatera z murów zamku, a następnie skasowano wszystkie postacie przypisane do konta. Żeby było śmieszniej, całe to poniżenie zarejestrowano na filmie.

Graczom cała szopka nie do końca się spodobała, gdyż wielu słusznie zauważyło, że skargi na oszustwa wysyłano do twórców przez jakiś czas i nic z tym nie zrobiono. Mimo to pomysł twórców jest naprawdę zabawny i być może inni dwa razy się zastanowią zanim pójdą w ślady cheatera.

Źródło: Kotaku.com

You may also like...